Central Technologies CTCMS2F-95N In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 761 ratings
CTCMS2F-95N main image
Model Number
CTCMS2F-95N
Datasheet
CTCMS2F-95N PDF
Description
CMC 95UH 2.8A 2LN SMD
In Stock : 9
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
CTCMS2F
Inductance @ Frequency
95 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max)
2.8A
DC Resistance (DCR) (Max)
7.965mOhm (Typ)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.465" L x 0.465" W (11.80mm x 11.80mm)
Height (Max)
0.205" (5.20mm)