Central Technologies CTC2F-331M (1 Tape & Reel)
4.7 878 ratings
CTC2F-331M main image
Model Number
CTC2F-331M
Datasheet
CTC2F-331M PDF
Inductance
330 µH
Tolerance
±20%
DC Resistance (DCR)
9.5Ohm
Frequency - Self Resonant
3.4MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C