Central Technologies CTC2F-101M (1 Tape & Reel)
4.5 702 ratings
CTC2F-101M main image
Model Number
CTC2F-101M
Datasheet
CTC2F-101M PDF
Inductance
100 µH
Tolerance
±20%
DC Resistance (DCR)
3.5Ohm
Frequency - Self Resonant
5.5MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C