Central Technologies CTC2F-101J (1 Tape & Reel)
4.9 657 ratings
CTC2F-101J main image
Model Number
CTC2F-101J
Manufacturer
Central Technologies
Datasheet
CTC2F-101J PDF
Description
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Central Technologies
Series
ctc2f
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Inductance
100 µH
Tolerance
±5%
DC Resistance (DCR)
3.5Ohm
Frequency - Self Resonant
5.5MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C