Central Technologies CTC1F-331M (1 Tape & Reel)
4.9 661 ratings
CTC1F-331M main image
Model Number
CTC1F-331M
Manufacturer
Central Technologies
Datasheet
CTC1F-331M PDF
Description
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Central Technologies
Series
ctc1f
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Inductance
330 µH
Tolerance
±20%
DC Resistance (DCR)
28Ohm
Frequency - Self Resonant
7MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C