Central Semiconductor Corp CMPD2003 BK Bulk sales (1 piece or more)
4.9 700 ratings
CMPD2003 BK main image
Model Number
CMPD2003 BK
Manufacturer
Central Semiconductor Corp
Datasheet
CMPD2003 BK PDF
Description
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Central Semiconductor Corp
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.25 V @ 200 mA
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)
50 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F
5pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package
SOT-23
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C