Cardinal Components Inc. CPPV7-BR-20.0 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 812 ratings
CPPV7-BR-20.0 main image
Model Number
CPPV7-BR-20.0
Manufacturer
Cardinal Components Inc.
Datasheet
CPPV7-BR-20.0 PDF
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVDS SMD
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Cardinal Components Inc.
Series
CPPV7
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Frequency
20 MHz
Function
Enable/Disable
Output
LVDS
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±25ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
50mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)