Cardinal Components Inc. CPPLT7-A7B6-2.8TS (300 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 632 ratings
CPPLT7-A7B6-2.8TS main image
Model Number
CPPLT7-A7B6-2.8TS
Manufacturer
Cardinal Components Inc.
Datasheet
CPPLT7-A7B6-2.8TS PDF
Description
XTAL OSC XO 2.8000MHZ TTL SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Cardinal Components Inc.
Series
FIPO™ CPPL
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Frequency
2.8 MHz
Function
Enable/Disable
Output
TTL
Voltage - Supply
5V
Frequency Stability
±100ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
45mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)