Cardinal Components Inc. CPPC7-BP-2.5TS (300 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 655 ratings
CPPC7-BP-2.5TS main image
Model Number
CPPC7-BP-2.5TS
Manufacturer
Cardinal Components Inc.
Datasheet
CPPC7-BP-2.5TS PDF
Description
XTAL OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Cardinal Components Inc.
Series
FIPO™ CPP
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Frequency
2.5 MHz
Function
Enable/Disable
Output
CMOS
Voltage - Supply
5V
Frequency Stability
±50ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
45mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)