C&K AP4E200TZBE (80 per Tray Full Tray)
4.9 746 ratings
AP4E200TZBE main image
Model Number
AP4E200TZBE
Manufacturer
C&K
Datasheet
AP4E200TZBE PDF
Description
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V
In Stock : 1510
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
C&K
Series
AP
Packaging
Tray
Product Status
Active
Mounting Type
Panel Mount, Front
Type
Standard
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Current Rating (Amps)
125mA (AC), 200mA (DC)
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
24 V
Actuator Type
Round, Button
Actuator Marking
No Marking
Color - Actuator/Cap
Black
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Termination Style
Solder Lug
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features
Panel Cutout Dimensions
Circular - 13.80mm Dia
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C