Caddock Electronics Inc. MS310-200K-1.0% Bulk sales (1 piece or more)
4.9 671 ratings
MS310-200K-1.0% main image
Model Number
MS310-200K-1.0%
Manufacturer
Caddock Electronics Inc.
Datasheet
MS310-200K-1.0% PDF
Description
RES 200K OHM 1% 10W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Caddock Electronics Inc.
Series
MS
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
200 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
10W
Composition
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
275°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.350" Dia x 1.250" L (8.89mm x 31.75mm)