Bulgin RF292AJE Bulk sales (1 piece or more)
4.7 899 ratings
RF292AJE main image
Model Number
RF292AJE
Datasheet
RF292AJE PDF
Description
CONN 2.92MM J FOR CABLES
Connector Style
2.92mm
Connector Type
Jack, Female Socket
Impedance
50Ohm
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
40 GHz
Housing Color
Silver
Body Material
Stainless Steel
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Voltage Rating
250 V