Bulgin RF292A4JAAC Bulk sales (1 piece or more)
4.8 668 ratings
RF292A4JAAC main image
Model Number
RF292A4JAAC
Manufacturer
Bulgin
Datasheet
RF292A4JAAC PDF
Description
CONN 2.92MM J FLNG MNT 4HOLE
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Bulgin
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Connector Style
2.92mm
Connector Type
Jack, Female Socket
Contact Termination
Solder
Shield Termination
Solder
Impedance
50Ohm
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Mounting Feature
Flange
Cable Group
Fastening Type
Threaded
Frequency - Max
40 GHz
Number of Ports
1
Features
Housing Color
Silver
Ingress Protection
Center Contact Material
Beryllium Copper
Includes
Body Material
Stainless Steel
Body Finish
Center Contact Plating
Dielectric Material
Polyetherimide (PEI)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating
250 V