API Delevan Inc. S1210-104F (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 691 ratings
S1210-104F main image
Model Number
S1210-104F
Manufacturer
API Delevan Inc.
Datasheet
S1210-104F PDF
Description
FIXED IND 100UH 127MA 10 OHM SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
API Delevan Inc.
Series
S1210
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Material - Core
Ferrite
Inductance
100 µH
Tolerance
±1%
Current Rating (Amps)
127 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
10Ohm Max
Q @ Freq
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant
8MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)
0.101" (2.57mm)