API Delevan Inc. ER1641-151JS (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 817 ratings
ER1641-151JS main image
Model Number
ER1641-151JS
Manufacturer
API Delevan Inc.
Datasheet
ER1641-151JS PDF
Description
FIXED IND 150NH 1.47A 37 MOHM TH
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
API Delevan Inc.
Series
ER1641
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Molded
Material - Core
Phenolic
Inductance
150 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
1.47 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
37mOhm Max
Q @ Freq
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
250MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)