API Delevan Inc. 4379R-151JS (650 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 893 ratings
4379R-151JS main image
Model Number
4379R-151JS
Manufacturer
API Delevan Inc.
Datasheet
4379R-151JS PDF
Description
FIXED IND 150NH 1A 30 MOHM SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
API Delevan Inc.
Series
4379R
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Material - Core
Ferrite
Inductance
150 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
1 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Q @ Freq
79 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
490MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)
0.140" (3.56mm)