API Delevan Inc. 4232-331J (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 684 ratings
4232-331J main image
Model Number
4232-331J
Datasheet
4232-331J PDF
Description
FIXED IND 330NH 400MA 760MOHM SM
Series
4232
Inductance
330 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
400 mA
DC Resistance (DCR)
760mOhm Max
Q @ Freq
17 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
200MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Size / Dimension
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)
0.101" (2.57mm)