API Delevan Inc. 4232-331H (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 683 ratings
4232-331H main image
Model Number
4232-331H
Manufacturer
API Delevan Inc.
Datasheet
4232-331H PDF
Description
FIXED IND 330NH 400MA 760MOHM SM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
API Delevan Inc.
Series
4232
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Wirewound
Material - Core
Phenolic
Inductance
330 nH
Tolerance
±3%
Current Rating (Amps)
400 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
760mOhm Max
Q @ Freq
17 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
200MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)
0.101" (2.57mm)