API Delevan Inc. 160-151JS Bulk sales (1 piece or more)
4.7 818 ratings
160-151JS main image
Model Number
160-151JS
Manufacturer
API Delevan Inc.
Datasheet
160-151JS PDF
Description
FIXED IND 150NH 1.22A 85MOHM SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
API Delevan Inc.
Series
160
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Material - Core
Iron
Inductance
150 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
1.22 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
85mOhm Max
Q @ Freq
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
420MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max)
0.080" (2.03mm)