API Delevan Inc. 105R-151JS Bulk sales (1 piece or more)
4.9 600 ratings
105R-151JS main image
Model Number
105R-151JS
Manufacturer
API Delevan Inc.
Datasheet
105R-151JS PDF
Description
FIXED IND 150NH 775MA 160MOHM SM
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
API Delevan Inc.
Series
105R
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Material - Core
Iron
Inductance
150 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
775 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Q @ Freq
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
440MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.91mm)