API Delevan Inc. 103R-151JS (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 655 ratings
103R-151JS main image
Model Number
103R-151JS
Datasheet
103R-151JS PDF
Description
FIXED IND 150NH 745MA 175MOHM SM
Series
103R
Material - Core
Ferrite
Inductance
150 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
745 mA
DC Resistance (DCR)
175mOhm Max
Q @ Freq
25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
650MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Size / Dimension
0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.91mm)