API Delevan Inc. 103-331FS (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 819 ratings
103-331FS main image
Model Number
103-331FS
Datasheet
103-331FS PDF
Description
FIXED IND 330NH 645MA 235MOHM SM
Inductance
330 nH
Tolerance
±1%
Current Rating (Amps)
645 mA
DC Resistance (DCR)
235mOhm Max
Q @ Freq
25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
300MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Size / Dimension
0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.91mm)