API Delevan Inc. 103-101MS (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 771 ratings
103-101MS main image
Model Number
103-101MS
Datasheet
103-101MS PDF
Description
FIXED IND 100NH 650MA 230MOHM SM
Series
103
Material - Core
Phenolic
Inductance
100 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
650 mA
DC Resistance (DCR)
230mOhm Max
Q @ Freq
32 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant
830MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Size / Dimension
0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.91mm)