API Delevan Inc. 103-101JS (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 879 ratings
103-101JS main image
Model Number
103-101JS
Manufacturer
API Delevan Inc.
Datasheet
103-101JS PDF
Description
FIXED IND 100NH 650MA 230MOHM SM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
API Delevan Inc.
Series
103
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Material - Core
Phenolic
Inductance
100 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
650 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
230mOhm Max
Q @ Freq
32 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant
830MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.91mm)