Anatech Electronics Inc. AM707B1237 (1 Tape & Box)
4.9 897 ratings
AM707B1237 main image
Model Number
AM707B1237
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AM707B1237 PDF
Description
707 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
In Stock : 13234
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Frequency
707MHz Center
Impedance
50Ohm
Bandwidth
9 MHz
Insertion Loss
4dB
Filter Type
Band Pass
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
18-SMD Module
Size / Dimension
1.496" L x 0.669" W (38.00mm x 17.00mm)
Height (Max)
0.295" (7.50mm)