Anatech Electronics Inc. AM2000B1402 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 765 ratings
AM2000B1402 main image
Model Number
AM2000B1402
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AM2000B1402 PDF
Description
2000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Frequency
2GHz Center
Impedance
50Ohm
Bandwidth
340 MHz
Insertion Loss
1.5dB
Filter Type
Band Pass
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SMD Module
Size / Dimension
0.512" L x 0.472" W (13.00mm x 12.00mm)
Height (Max)
0.217" (5.50mm)