Anatech Electronics Inc. AE80B5337 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 681 ratings
AE80B5337 main image
Model Number
AE80B5337
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE80B5337 PDF
Description
80 MHZ LC BANDPASS FILTER
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Frequency
80MHz Center
Bandwidth
8MHz
Filter Type
Band Pass
Ripple
Insertion Loss
3dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)
Height (Max)
1.000" (25.40mm)