Anatech Electronics Inc. AE6500SSH6560 (1 Box)
4.9 892 ratings
AE6500SSH6560 main image
Model Number
AE6500SSH6560
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE6500SSH6560 PDF
Description
6500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
In Stock : 5119
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Box
Product Status
Active
Frequency
6.5GHz (Cutoff)
Bandwidth
17.5GHz
Filter Type
High Pass
Ripple
Insertion Loss
2dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
1.220" L x 0.827" W (31.00mm x 21.00mm)
Height (Max)
0.394" (10.00mm)