Anatech Electronics Inc. AE548B9620 (1 Box)
4.9 694 ratings
AE548B9620 main image
Model Number
AE548B9620
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE548B9620 PDF
Description
548 MHZ BAND PASS FILTER
In Stock : 10144
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Box
Product Status
Active
Frequency
548MHz Center
Bandwidth
60MHz
Filter Type
Band Pass
Ripple
Insertion Loss
1dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
BNC In-Line Module
Size / Dimension
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max)
0.750" (19.05mm)