Anatech Electronics Inc. AE44B9352 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 866 ratings
AE44B9352 main image
Model Number
AE44B9352
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE44B9352 PDF
Description
44 MHZ LC BAND PASS FILTER
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Frequency
44MHz Center
Bandwidth
8MHz
Filter Type
Band Pass
Ripple
Insertion Loss
3dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module
Size / Dimension
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max)
0.750" (19.05mm)