Anatech Electronics Inc. AE401B9821 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 709 ratings
AE401B9821 main image
Model Number
AE401B9821
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE401B9821 PDF
Description
401 MHZ LC BANDPASS FILTER
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Frequency
401MHz Center
Bandwidth
12MHz
Filter Type
Band Pass
Ripple
Insertion Loss
4.5dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max)
0.750" (19.05mm)