Anatech Electronics Inc. AE360B6348 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 894 ratings
AE360B6348 main image
Model Number
AE360B6348
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE360B6348 PDF
Description
360 MHZ LC BAND PASS FILTER
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Frequency
360MHz Center
Bandwidth
Filter Type
Band Pass
Ripple
Insertion Loss
3dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max)
0.750" (19.05mm)