Anatech Electronics Inc. AE30B6838 (1 Box)
4.9 789 ratings
AE30B6838 main image
Model Number
AE30B6838
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE30B6838 PDF
Description
30 MHZ BAND PASS FILTER
In Stock : 10328
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Box
Product Status
Active
Frequency
30MHz Center
Bandwidth
4MHz
Filter Type
Band Pass
Ripple
Insertion Loss
2.6dB
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
6-DIP Module
Size / Dimension
1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Height (Max)
0.400" (10.16mm)