Anatech Electronics Inc. AE2750SSH6588 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 816 ratings
AE2750SSH6588 main image
Model Number
AE2750SSH6588
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE2750SSH6588 PDF
Description
2750 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Frequency
2.75GHz (Cutoff)
Bandwidth
18.25GHz
Filter Type
High Pass
Ripple
Insertion Loss
1.5dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
1.299" L x 0.669" W (33.00mm x 17.00mm)
Height (Max)
0.394" (10.00mm)