Anatech Electronics Inc. AE11500SSH6609 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 883 ratings
AE11500SSH6609 main image
Model Number
AE11500SSH6609
Datasheet
AE11500SSH6609 PDF
Description
11500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HI
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Frequency
11.5GHz (Cutoff)
Bandwidth
16.5GHz
Filter Type
High Pass
Ripple
Insertion Loss
2dB
Size / Dimension
0.591" L x 0.500" W (15.00mm x 12.70mm)
Height (Max)
0.394" (10.00mm)