Anatech Electronics Inc. AE11000SSH6568 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 796 ratings
AE11000SSH6568 main image
Model Number
AE11000SSH6568
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE11000SSH6568 PDF
Description
11000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HI
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Frequency
11GHz (Cutoff)
Bandwidth
13GHz
Filter Type
High Pass
Ripple
Insertion Loss
2dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
1.063" L x 0.827" W (27.00mm x 21.00mm)
Height (Max)
0.394" (10.00mm)