Anatech Electronics Inc. AE10B5955 (1 Box)
4.9 629 ratings
AE10B5955 main image
Model Number
AE10B5955
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AE10B5955 PDF
Description
10 MHZ BAND PASS FILER
In Stock : 10826
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Box
Product Status
Active
Frequency
10MHz Center
Bandwidth
360kHz
Filter Type
Band Pass
Ripple
Insertion Loss
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
3.750" L x 1.000" W (95.25mm x 25.40mm)
Height (Max)
0.500" (12.70mm)