Anatech Electronics Inc. AB880B970 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 865 ratings
AB880B970 main image
Model Number
AB880B970
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Datasheet
AB880B970 PDF
Description
880 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Frequency
880MHz Center
Bandwidth
15MHz
Filter Type
Band Pass
Ripple
Insertion Loss
0.75dB
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module
Size / Dimension
3.500" L x 6.600" W (88.90mm x 167.64mm)
Height (Max)
1.800" (45.72mm)