Ametherm 2DB102J-EC In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 713 ratings
2DB102J-EC main image
Model Number
2DB102J-EC
Manufacturer
Ametherm
Datasheet
2DB102J-EC PDF
Description
THERMISTOR NTC 1KOHM 3485K DISC
In Stock : 977
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Ametherm
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance in Ohms @ 25°C
1k
Resistance Tolerance
±10%
B Value Tolerance
±3%
B0/50
3445K
B25/50
3485K
B25/75
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Power - Max
750 mW
Length - Lead Wire
1.50" (38.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc, 5.1mm Dia x 0.6mm W