Allegro MicroSystems A3240LUA-T Bulk sales (1 piece or more)
4.8 812 ratings
A3240LUA-T main image
Model Number
A3240LUA-T
Manufacturer
Allegro MicroSystems
Datasheet
A3240LUA-T PDF
Description
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR 3SIP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Allegro MicroSystems
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Function
Unipolar Switch
Technology
Hall Effect
Polarization
South Pole
Sensing Range
5mT Trip, 5mT Release
Test Condition
-40°C ~ 150°C
Voltage - Supply
4.2V ~ 24V
Current - Supply (Max)
6mA
Current - Output (Max)
25mA
Output Type
Open Collector
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)