aimtec AMES75-24SNZ (1 Box)
4.9 718 ratings
AMES75-24SNZ main image
Model Number
AMES75-24SNZ
Datasheet
AMES75-24SNZ PDF
Description
AC/DC CONVERTER 24V 77W
In Stock : 10
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
AMES75-NZ
Packaging
Box
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
3.2 A
Power (Watts)
77W
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
90%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.0mm x 97.0mm x 30.0mm)