aimtec AMEL5-15SEMAZ (1 Tube)
4.5 861 ratings
AMEL5-15SEMAZ main image
Model Number
AMEL5-15SEMAZ
Datasheet
AMEL5-15SEMAZ PDF
Description
AC/DC CONVERTER 15V 5W
In Stock : 2
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
AMEL5-MAZ (5W)
Packaging
Tube
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
333mA
Power (Watts)
5 W
Applications
ITE (Commercial), Medical
Features
Universal Input
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency
77%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
5-DIP Module
Size / Dimension
2.03" L x 1.10" W x 0.70" H (51.5mm x 28.0mm x 17.8mm)
Approval Agency
CB, CE, cURus
Line Regulation
±1%
Load Regulation
±1%