3M P50E-080S-EA In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 824 ratings
P50E-080S-EA main image
Model Number
P50E-080S-EA
Manufacturer
3M
Datasheet
P50E-080S-EA PDF
Description
CONN SOCKET 80POS IDC 28AWG GOLD
In Stock : 624
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
3M
Series
Pak 50, P50E
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Connector Type
Socket
Contact Type
Outer Shroud Contact
Number of Positions
80
Pitch
0.050" (1.27mm)
Number of Rows
2
Row Spacing
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type
Latch Lock/Eject Hooks
Cable Termination
IDC
Wire Type
Ribbon Cable
Wire Gauge
28 AWG